A A A

WIOSENNY KIERMASZ OGRODNICZY W BYDGOSZCZY [15-16 KWIETNIA 2023] JUŻ ZA NAMI!

Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy 2023 zgromadził wielu ogrodników, szkółkarzy, producentów i importerów małej architektury ogrodowej, rękodzieła oraz inne firmy związane z ogrodnictwem i rekreacją  w ogrodzie. Tegoroczna edycja kiermaszu była zaskakująco udana, zarówno  pod względem ilości i jakości prezentowanych produktów ogrodniczych oraz co najbardziej cieszy, dużej ilości zwiedzających. Wśród wystawców nie zabrakło też stoiska Polskiego Związku Działkowców z Bydgoszczy, na którym doświadczeni instruktorzy ogrodowi udzielali porad ogrodniczych, zachęcali do upraw roślin na działkach czy w ogrodach przydomowych oraz promowali PZD i działania proekologiczne w mieście.

  

 

Dodatkową atrakcją był specjalny kącik małego ogrodnika, na którym każde dziecko odwiedzające nasze stoisko mogło samodzielnie przesadzić bratka do specjalnej żółtej doniczki z naklejką PZD. Mini zajęcia ogrodnicze odbywały się pod czujnym okiem instruktora, który wyjaśniał każdy etap przesadzania roślin,  budowę rośliny oraz zasady ich pielęgnacji. Uśmiechów i radości dzieci było co  niemiara i jesteśmy przekonani, że każdy kwiatek, jeszcze przez wiele miesięcy, będzie cieszył oko ich małych właścicieli. Dorośli goście naszego stoiska oprócz fachowych porad mogli otrzymać broszury PZD na temat uprawy warzyw i ekologicznego ogrodnictwa oraz wylosować karteczkę z sentencją życiową dedykowaną ogrodnikom.

 

 

Jedna z wylosowanych sentencji brzmiała: „Między domem a pracą są małe zakamarki szczęścia: ptak, ogród, powitanie sąsiada, uśmiech dziecka, kot wygrzewający się na słońcu”. Życzymy wszystkim działkowcom i pasjonatom ogrodnictwa odkrycia jak najwięcej owych „zakamarków” w swoich ogrodach, parkach, na działkach a nawet balkonach!

Agnieszka Bartkowska - instruktor ds. ogrodniczych PZD w Bydgoszczy

Więcej o kiermaszu poniżej:

 link do relacji z pierwszego dnia kiermaszu - EXPRESS BYDGOSKI