A A A

Inwestycja w ROD "Makrum" w Bydgoszczy zrealizowana z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

W ramach realizowanych z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego uruchomione zostały latarnie oświetlające uliczkę dojazdową do bramy nr 4 ROD Makrum wraz z utwardzonym parkingiem oraz bramy nr 3 ROD Flaming. Projekt złożony przez zarząd ROD Makrum na wiosnę 2021 r., został pozytywnie rozpatrzony. Starania zarządu w pozyskiwaniu cennych głosów przyniosły sukces i projekt realizowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego został przegłosowany i wdrożony do realizacji.

Kwota przeznaczona na projekt to ponad 81 000 zł i całkowicie finansowana z budżetu Miasta Bydgoszczy. Po wyłonieniu firmy wykonawczej z przetargu, jesienią 2022 r. nastąpiła budowa 6 nowoczesnych, ledowych, energooszczędnych lamp.

Po wszelkich odbiorach technicznych, wybudowaniu przyłącza oraz podpisaniu umowy sprzedażowej oraz dystrybucji energii z Enea Operatorem zostało uruchomione jakże ważne i wyczekiwane oświetlenie. Pozwoli ono na bezpieczne korzystanie z parkingu (wybudowanego z wcześniejszej edycji programu BBO) oraz dojście i dojazd działkowców do ul Inwalidów.

Marcin Gąbka

ROD "Makrum" w Bydgoszczy