A A A

Aktualności

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najlepsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni nasze serca miłością i zrozumieniem, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodadzą otuchy i pozwolą przezwyciężyć wszelkie trudności.

czytaj więcej...

Do Krajowego Zarząd PZD napływają liczne wystąpienia i sygnały. Związane są one z nieopublikowaniem i nieuwzględnieniem na listach rankingowych, wniosków złożonych samodzielnie przez ROD lub przy współpracy z Okręgowymi Zarządami, w miesiącach listopad i grudzień w ramach programu grantowego. Mając na względzie istotę sprawy Jednostka Krajowa PZD uznała za konieczne zbadać temat.

czytaj więcej...

W ramach realizowanych z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego uruchomione zostały latarnie oświetlające uliczkę dojazdową do bramy nr 4 ROD Makrum wraz z utwardzonym parkingiem oraz bramy nr 3 ROD Flaming. Projekt złożony przez zarząd ROD Makrum na wiosnę 2021 r., został pozytywnie rozpatrzony. Starania zarządu w pozyskiwaniu cennych głosów przyniosły sukces i projekt realizowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego został przegłosowany i wdrożony do realizacji.

czytaj więcej...
27.03.2023

Z żałobnej karty

Informacja o śmierci i pogrzebie Pana Janusza Olszewskiego, wieloletniego Prezesa ROD i Członka Okręgowej Komisji Rewizyjnej

czytaj więcej...

Dnia 21 marca 2023 r. odbyło się XVIII posiedzenie Krajowej Rady PZD pod przewodnictwem Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego. W posiedzeniu uczestniczyła także Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej Maria Fojt oraz prezesi Okręgów niebędący członkami KR PZD. Posiedzenie odbyło się stacjonarnie w Warszawie.

czytaj więcej...

Rozstrzygnięto konkurs „Zostań Ogrodnikiem Roku!”, który w ramach kampanii Zielony Inowrocław zorganizował Urząd Miasta Inowrocławia. Uczestnicy konkursu rywalizowali w kategoriach: na najładniej zagospodarowany balkon, ogródek na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz ogródek przydomowy przy budynku jednorodzinnym i wielorodzinnym.

czytaj więcej...

Polski Związek Działkowców jest masową organizacją społeczna, skupiającą ponad milion członków, którzy - wraz ze swoimi rodzinami - użytkują działki w tysiącach ROD. Czynnikiem spajającym oraz źródłem siły środowiska polskich działkowców zawsze były wspólne idee i wartości, które leżą u podstaw ogrodnictwa działkowego. W ogrodach nie mają bowiem znaczenia światopoglądy, sympatie polityczne, czy też wyznania lub pochodzenie poszczególnych działkowców.

czytaj więcej...

Wiosna wkracza na dobre do ogrodów, kontynuujemy pozimowe porządki i przygotowujemy uprawy na nowy sezon. Koniecznie sięgnijmy zatem po najnowszy, kwietniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy i najlepsze źródło aktualnych porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

czytaj więcej...

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu i wypełnienia kwestionariusza (link na końcu artykułu). Do Jednostki Krajowej PZD zwróciła się Pani Agata Jojczyk z Instytutu Inżynierii Środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pani Agata Jojczyk jest polskim koordynatorem międzynarodowego projektu „Zwyczaje ogrodnicze i świadomość ekologiczna właścicieli ogrodów z Europy Środkowej, Wschodniej i Północnej”

czytaj więcej...

W dniach 8-9 marca 2023 r. w Warszawie odbyła się narada dyrektorów biur okręgów PZD. Naradzie przewodniczył i ją prowadził Prezes Związku Eugeniusz Kondracki, a udział w niej wzięła także Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD Maria Fojt.

czytaj więcej...