A A A

Archwium aktualności

27 sierpnia 2022 r. po dwuletniej przerwie odbył się Dzień Działkowca. O godz. 11 wszystkich przybyłych działkowców, ich rodziny oraz sympatyków ogrodu powitała prezes zarządu Agnieszka Chudzińska. W skrócie przedstawiła obecną działalność zarządu. W szczególności pozytywny wynik części formalnej oraz części merytorycznej złożonego w pierwszym możliwym terminie wniosku do konkursu grantowego „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Z przyjemnością poinformowała, że

czytaj więcej...

W jubileuszu gościli przedstawiciele władz samorządowych gminy Żnin z przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Kaźmierczakiem na czele. Obecni byli m.in.: wiceburmistrz Żnina Halina Rosiak-Kozłowska, Wiesław Rumel, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Żninie, Dawid Kolasa, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy. Z zaproszenia skorzystali też przedstawiciele sąsiednich ogrodów działkowych, nie tylko ze Żnina, również z okoli

czytaj więcej...

W dniu 13 sierpnia 2022 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Cukrownik" w Świeciu odbyły się uroczystości obchodów "Dnia Działkowca" połączone z 70 - leciem powstania ogrodu oraz podsumowaniem konkursowego przeglądu zagospodarowania działek. W uroczystościach uczestniczyli działkowcy z rodzinami oraz zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miasta Pan Jerzy Wójcik reprezentując Burmistrza Miasta Świecia oraz Radę Miejską, Pan Adam Cieślak Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta, członek Rady Okr

czytaj więcej...

W dniu 6 sierpnia 2022 w ROD „Kolejarz” w Kcyni, odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 75-lecia powstania ogrodu. W uroczystościach uczestniczyli Pan Marek Szaruga - Burmistrz Miasta Kcyni, Barbara Kokot - Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Bydgoszczy oraz Marian Bień - Sekretarz Okręgowego Zarządu. Wiceprezes Zarządu ROD - Adam Cybulski pod nieobecność Prezesa Czesława Jerzakowskiego (pobyt w sanatorium), otworzył uroczystość witając przybyłych gości i działkowców.

czytaj więcej...

Nie przegapcie najnowszego, wrześniowego numeru „działkowca”, który dostępny jest już w sprzedaży! To największe pismo ogrodnicze na rynku wypełnione jest mnóstwem atrakcyjnych tematów – aktualnych i przystających do specyfiki ogrodów działkowych oraz polskich warunków klimatycznych! W sam raz na rozpoczynający się jesienny szczyt prac na działkach!

czytaj więcej...

W sobotę 13 sierpnia 2022 r. przy pięknej słonecznej pogodzie odbyło się Święto Działkowców ROD „Pod Brzozą” w Bydgoszczy. Oficjalną część uroczystości rozpoczęto o godz. 16.00, którą poprowadził – Jacek SZAMROWICZ. Na początku odsłuchano hymn Polskiego Związku Działkowców.

czytaj więcej...

W sprzedaży pojawił się już najnowszy, sierpniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, z ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej – adekwatnej do polskich realiów. Znaleźć w nim można m.in. propozycje najlepszych gatunków i odmian do uprawy na działkach, a także bogactwo aktualnych informacji, porad i inspiracji na letnie zagospodarowanie ogródka!

czytaj więcej...

Od 30 maja można składać wnioski o pozyskanie grantów z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na proekologiczne inwestycje w rodzinnych ogrodach działkowych. Do podziału jest 47 mln zł. W opinii PZD środki, które dzięki konkursowi mogą trafić do ROD to wielka szansa dla ogrodów. Dlatego Związek zachęca ogrody do składania wniosków i zapewnia im merytoryczne wsparcie.

czytaj więcej...

W sobotę 9 lipca 2022 r. o godz. 16.00 przy słonecznej pogodzie na „Placu Seniora” odbyło się spotkanie działkowców – Seniorów ROD. W spotkaniu uczestniczyło 22 działkowców. Spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu ROD - Józef CHODENIONEK, który serdecznie przywitał wszystkich uczestników spotkania.

czytaj więcej...
28.06.2022

Bydgoscy jubilaci

W okręgu w Bydgoszczy działa obecnie 200 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Pięć z nich w tym roku świętuje okrągły jubileusz. Najstarsze w tym gronie są ROD „Solinka” w Inowrocławiu, ROD „Czapla” w Żninie oraz ROD „Jarzębinka” w Koronowie. Każda opowieść jest inna, ale wszystkie pokazują historię polskiego ruchu działkowego.

czytaj więcej...

W najnowszym Informatorze „działkowca” m.in. o możliwości składania przez Zarządy ROD wniosków w konkursie ARiMR; dotacjach udzielonych Zarządom ROD przez Krajowy Zarząd w I półroczu 2022 r., ogłoszonych Konkursach Krajowych: „Najpiękniejsza działka Roku 2022”, „Warzywnik Roku 2022”, konkursie fotograficznym „Zatrzymać lato”.

czytaj więcej...