AAA

Aktualności

 • Starania PZD o objęcie gruntów ROD ustawą reprywatyzacyjną - 29.12.2017

  Dodano: 29.12.2017
  W związku z opracowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektem ustawy o zrekompensowaniu niektórych krzywd wyrządzonych osobom fizycznym wskutek przejęcia nieruchomości lub zabytków ruchomych przez władze komunistyczne po 1944 r. oraz ogromnym problemem roszczeń do gruntów ROD, Polski Związek Działkowców podejmuje liczne działania, mające na celu zabezpieczenie interesów ROD i działkowców w w/w dużej ustawie reprywatyzacyjnej.
 • Prace nad „Programem rozwoju ROD” - 29.12.2017

  Dodano: 29.12.2017
  Uchwałą Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Działkowców z dnia 9 grudnia 2017 r. zobowiązano Krajową Radę PZD do opracowania kompleksowego „Programu rozwoju ROD”. Aby zrealizować powyższe zadanie, Prezydium KR PZD na swym posiedzeniu, które odbyło się w dniu 28 grudnia 2017 r., przyjęło założenia do „Programu rozwoju ROD”.
 • Zamieszkiwanie w ROD. Problem, który powraca jak bumerang - 28.12.2017

  Dodano: 29.12.2017
  Wraz z początkiem sezonu jesienno-zimowego w ogrodach działkowych w całej Polsce pojawiły się patrole straży miejskiej i policji. Mają za zadanie nie tylko patrolować ogrody, by odstraszyć włamywaczy czy zapewniać bezpieczeństwo, ale także szukać osób, które wybierają działkowe altany jako miejsce przetrwania podczas zimy. Niestety dzicy lokatorzy w ROD rodzą ogromne problemy i koszty, które ponoszą wszyscy działkowcy.
 • Jeszcze raz o podatku dochodowym - 29.12.2017

  Dodano: 29.12.2017
  Do jednostki krajowej PZD ciągle wpływają zapytania, czy osoba zbywająca własność nasadzeń, urządzeń i obiektów znajdujących się na działce płaci podatek dochodowy od otrzymanego z tego tytułu wynagrodzenia.
 • Informacja z konferencji szkoleniowej Społecznej Służby Ogrodnictwa Działkowego Okręgu bydgoskiego PZD, odbytego w dniu 19 grudnia 2017r.

  Dodano: 21.12.2017
  W dniu 19 grudnia 2017r. w siedzibie okręgowego Zarządu PZD w Bydgoszczy, odbyła się konferencja szkoleniowa Społecznej Służby Instruktażu Ogrodniczego okręgu bydgoskiego. Konferencję otworzył Jan Malesza ins. ds. ogrodnictwa przy Okręgowym Zarządzie Polskiego Związku Działkowców. Omówił rolę i znaczenie Społecznej Służby Instruktorskiej w ogrodach działkowych.
 • Plenarne posiedzenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Bydgoszczy

  Dodano: 14.12.2017
  Realizując program posiedzenia Prezes OZ Barbara Kokot przedstawiła informację z odbytego XIII Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów PZD wysoko oceniając zarówno poziom organizacyjny przygotowania Zjazdu jak i poziom merytoryczny przygotowanych dokumentów tj. znowelizowanego Statutu PZD i stanowisk przyjętych przez Zjazd.
 • Komisja Polityki Społecznej przy Okręgowym Zarządzie Polskiego Związku Działkowców w Bydgoszczy

  Dodano: 14.12.2017
  Okręgowa Komisja Polityki Społecznej w swej pracy zajęła się działaniem na rzecz angażowania rodzinnych ogrodów działkowych do podejmowania szeroko zakrojonej akcji współpracy ze społecznością lokalną ogrodów działkowych oraz obserwacji realizacji zadań podjętych przez Zarządy ROD w tym zakresie.
 • 4 rocznica uchwalenia ustawy o ROD - 13.12.2017

  Dodano: 13.12.2017
  Dzisiaj jest 4 rocznica uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Pod obywatelskim projektem ustawy zebraliśmy przeszło 924 000 podpisów. To rekord. Nikomu do dziś nie udało się go pobić. Był to również z niewielu obywatelskich projektów ustaw, który udało się uchwalić. Tym samym pokazaliśmy integrację i siłę ruchu ogrodnictwa działkowego. Wszystkim, którzy przyczynili się do uchwalenia ustawy: zbierając podpisy, wysyłając listy, demonstrując, czy w jakikolwiek inny sposób, jeszcze ra
 • Znowelizowany statut PZD - 11.12.2017

  Dodano: 11.12.2017
  Nadzwyczajny XIII Krajowy Zajzd PZD przyjął zmiany w statucie, jednak znowelizowany statut będzie obowiązywał dopiero po rejestracji w Krajowym Rejestrze Sadowym. Do momentu jego rejestracji obowiązuje jego dotychczasowa wersja. Ze zmianami w statucie można zapoznac się.
 • Przemówienie Prezesa Eugeniusza Kondrackiego ws. zmian w statucie PZD - 11.12.2017

  Dodano: 11.12.2017
  Jestem przekonany, że rozwiązania zawarte w przedłożonym projekcie w pełni odpowiadają na to ponadczasowe wyzwanie, a tym samym są zgodne z potrzebami działkowców, ogrodów i Związku - mówił Prezes PZD Eugeniusz Kondracki podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu PZD. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią przemówienia, które dotyczy wprowadzonych w statucie zmian.
 • Dokumenty i stanowiska z Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu PZD - 11.12.2017

  Dodano: 11.12.2017
  Delegaci przyjęli dwie uchwały ws. zmiany statutu oraz rozwoju ROD w Polsce. Ponadto podjęli ważne stanowiska, które dotyczą m.in. ustawy reprywatyzacyjnej i sprawy roszczeń do terenów ROD, współpracy z samorządem lokalnym i organizacjami pozarządowymi, otwarcia ROD dla społeczeństwa oraz szerszego otwierania na ROD i działkowców. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.
 • Galeria zdjęć ze Zjazdu - 09.12.2017

  Dodano: 11.12.2017
  Zachęcamy do oglądnięcia pierwszych zdjęć z odbytego w dniu 9 grudnia br. w Warszawie Zjazdu Delegatów, podczas którego delegaci uchwalili nowelizację statutu PZD. Więcej zdjeć pojawi się w poniedziałek. GALERIA ZDJĘĆ
 • Zakończył się Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Delegatów PZD - relacja - 09.12.2017

  Dodano: 09.12.2017
  Rozpoczyna się Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Polskiego Związku Działkowców. Biorą w nim udział delegaci z całej Polski. Zebrali się w celu uchwalenia zmian w Statucie wynikających ze zmiany ustawy o stowarzyszeniach. Proponowane dzisiaj przez Krajową Radę PZD zmiany są efektem końcowym wielomiesięcznych prac i konsultacji ze środowiskiem działkowców w całym kraju.
 • Delegaci o potrzebnym rozwoju ROD - 09.12.2017

  Dodano: 09.12.2017
  Delegaci zabrali także głos w sprawie potrzeby rozwoju ROD. W swoich przemówieniach wskazywali na ogromne zainteresowanie działkami i potrzebę tworzenia nowych ogrodów, w szczególności w miastach, które dzięki ogrodom zmieniają swoje oblicze.
 • Delegaci zabrali głos ws. zmian w statucie - 09.12.2017

  Dodano: 09.12.2017
  Po referacie Prezesa PZD Eugeniusz Kondrackiego o zmianach w statucie, delegaci zebrani na Nadzwyczajnym XII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD mieli możliwość zabrania głosu. Wszyscy dyskutanci potwierdzili, że wprowadzane zmiany są dobre i ułatwią pracę działkowcom, ogrodom i okręgom. Dziękowali także za liczne konsultacje i pracę, jaka została włożona w jego przygotowanie.
 • Spotkanie Wigilijne z udziałem osób niepełnosprawnych

  Dodano: 07.12.2017
  Okręgowy Zarząd PZD w Bydgoszczy dołączył się do akcji świątecznej Witaj Mikołaju organizowanej po raz dziewiąty przez bydgoskie stowarzyszenie Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE.
 • Przetarg ROD "Na Skarpie"

  Dodano: 06.12.2017
  Zarząd ROD " Na Skarpie" w Bydgoszczy ogłasza przetarg na wykonanie dokumentacji projektowi - kosztorysowych zadania dla: Budowa Instalacji Kanalizacji Sanitarnej i Rozbudowa Instalacji Wodociągowej na terenie ROD "Na Skarpie".....
 • Szanse i zagrożenia ogrodnictwa działkowego w województwie kujawsko pomorskim

  Dodano: 01.12.2017
  „Szanse i zagrożenia ogrodnictwa działkowego w województwie kujawsko – pomorskim” to temat przewodni spotkania przedstawicieli działkowców z dwu Okręgów Polskiego Związku Działkowców funkcjonujących za terenie województwa kujawsko – pomorskiego z przedstawicielami Parlamentarnego Zespołu na rzecz Rozwoju Turystyki Promocji i Regionu Kujawsko – Pomorskiego, Posłami Ireną Michałek (PiS) i Pawłem Szramką ( Kukiz'15)......
 • Kolegium Prezesów ROD Inowrocław

  Dodano: 30.11.2017
  W dniu 28.11.2017r w ROD „Irena” w Inowrocławiu odbyło się posiedzenie Kolegium Prezesów z rejonu Inowrocławia. W posiedzeniu udział wieli Prezesi 12 inowrocławskich ogrodów, Prezydent Miasta Ryszard Brejza oraz Prezes Okręgowego Zarządu Barbara Kokot.
 • PROGRAM DGCS PZD SYSTEM

  Dodano: 29.11.2017
  Aktualnie w Jednostce Krajowej dobiegają końca prace nad programem DGCS PZD SYSTEM. Kompleksowy program dedykowany dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych składający się z modułów: finansowo-księgowego, kadrowo-placowego, środków trwałych i magazynowego oraz modułu ogrody działkowe, jest programem stworzonym w celu ułatwienia pracy zarządom ROD w prowadzeniu i zarządzaniu ogrodami zrzeszonymi w ogólnopolskim stowarzyszeniu PZD, zgodnie z przepisami wewnętrznymi i powszechnie obowiązującymi.
 < 1 2 3 4 >  Ostatni ›